İnstagram’da Özel Yazı Karakteri,Fontları Nasıl Yapılır ? | [2019 – Yeni]

İnstagram’da yazı karakterlerine göre, çok fazla seçenek yoktu. İnstagram Hikayelerinde 5 farklı yazı tipi kullanabiliyoruz, ama biyografiye, başlıklara ve yorumlara gelince, instagram bize sadece bir seçenek sunar.

Biyografinizi değiştirmek veya instagram hikayelerinize daha güzel bir görünüm oluşturmak istediğinizde, instagram biyografi yazı tipi nasıl değiştirilir detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

İnstagram Yazı Karakteri Nasıl Değiştirilir?

instagram’da farklı bir görsel oluşturmak aslında oldukça kolaydır.Fotoğraflarınızı tutarlı bir şekilde düzenleyebilir, instagram hikayeleri highlights kapakları ve çok daha fazlasını yükleyebilirsiniz. Ancak, Instagram yazı tipleri söz konusu olduğunda, seçenekler oldukça sınırlıdır. Aslında çok sınırlılar. instagram biyografi, başlıklarınız ve yorumlarınız için tek bir font seçeneği sunar.

Ama aslında instagram biyografi yazıları şekilli olabilir. Bunun için bir mobil uygulama veya web aracı kullanmanız gerekir, ancak bunu yaparak hesabınız için farklı Instagram font değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilir, biyografinizde renkli, değişik yazı tipleri kullanabilirsiniz.

Adım adım instagram yazı tipleri değiştirme:

Adım 1: Yeni İnstagram Yazı Fontunu Seçin

instagram Fonts ya da Fonts for instagram  gibi bir uygulama kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu araçlardan birini kullanmanın yararı, belirli fontların Instagram ile uyumlu olup olmadığını önceden test etmeleridir. Böylece tahminde doğru fontu bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir metni yapıştırmak veya buraya yazmak. Ardından markanızın estetiğine ya da kendinize uygun bir yazı bulmak için sonuçları sıralamak.

Adım 2: Yazı Tipini Biyografinize,Başlıklar veya Yorumlarınıza Yapıştırın

Beğendiğiniz instagram yazı fontunu bulduğunuzda tek yapmanız gereken metni kopyalamak, Instagram uygulamasını açmak ve gerekli yere yapıştırmak. Profilinizdeki Profili Düzenle düğmesine dokunursanız, metni adınıza veya biyografinize yapıştırabilirsiniz.

İsterseniz bu değişik fontlu metni instagram postlarınızdan birine de yapıştırabilirsiniz. Yeni paylaşacağınız bir posta yapıştırabileceğiniz gibi isterseniz var olan bir postu güncelleyerek de yapabilirsiniz.

Aynı şekilde bu süslü değişik instagram fontu yazısını herhangi birinin paylaştığı postun altına yorum olarak da ekleyebilirsiniz.

instagram Hikayelerinde (storylerde)  Özel İnstagram Yazı Tipleri nasıl kullanılır?

Özel instagram yazı fontlarını anlatmaya bio ile başladık. Çünkü Instagram’da son zamanlarda en önemli hale gelen ve dikkat çeken kısım bio olmaya başladı. Ayrıca Instagram’ın kendi yaptığı açıklamalar da bio kısmının zaman içerisinde daha da önemli bir hale geleceğini, markaların bu kısmı kullanırken dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

İnstagram’ın geri kalanından farklı olarak, İnstagram Hikayeleri’nde 5 farklı yazı tipi kullanılabilir: klasik, modern, neon, daktilo ve güçlü. Peki ya biraz daha farklı bir şey arıyorsanız, farklı yazı fontları Instagram’da kullanılabilir mi?

Kullanılabilir tabiki.

İnstagram Takipçi ve Oto beğeni almak için lütfen yukarıdaki görsele tıklayın.